BASE İSTANBUL Fakültemizde!!!
19 Şubat 2019 00:58

Yeni mezun sanatçı adaylarını sanat sektörü, yaratıcı endüstriler ve medya ile buluşturmayı hedefleyen BASE İSTANBUL, Fakültemiz öğrencileri ile buluştu. BASE İSTANBUL yöneticisi Ali Kerem Bilge, öğrencilerimize yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

Ali Kerem Bilge, Türkiye’deki Güzel Sanatlar Fakülteleri öğrencilerinin mezuniyet eserlerini bir sergi ile biraraya getiren ve sanat dünyası ile buluşturan ilk oluşum olduklarını belirtti. Her yıl bahar döneminde yapılan başvuruları değerlendirerek, başarılı bulunan eserler arasından seçtikleri eserler ile gerçekleştirdikleri serginin her yıl ortalama 170 bin kişi tarafından izlendiğini belirtti.

BASE İSTANBUL, Türkiye genelinde tüm Güzel Sanatlar Fakülteleri’nden resim, heykel, fotoğraf ve video, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, baskı sanatları, cam ve seramik bölümlerinden yeni mezun öğrencilerin çalışmalarını aynı çatı altında bir araya getiriyor. BASE, mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişte öğrencilere destek olmayı, kariyerlerine bir yön kazandırmayı amaçlıyor. BASE İSTANBUL sergisi öğrencilerimiz için de önemli bir fırsat.. Katılmak isteyen öğrencilerin Bahar döneminde açılan başvuruları takip etmesini öneriyoruz.